Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vznik Scary Movie 4 byl tedy schválen už v dubnu 2003, dohady ohledně honoráře pro představitelku hlavní ženské role Annu Faris, která se doposud objevila ve všech pokračováních, však natáčení poněkud oddálily. To ale poskytlo tvůrcům scénáře dostatek času k tomu, aby mohli nasávat nové inspirační zdroje - filmy, které během roku 2004 a první poloviny roku 2005 postupně přicházely do kin. A na výsledné Obrazekpodobě filmu se to zřejmě výrazně podepsalo. Původně to totiž

vypadalo, že Scary Movie 4 si bude utahovat hlavně ze superhrdinského a komiksového žánru, nakonec se však jeho hlavním hřištěm stal svět nedávných sci-fi a hororů. ("Musíme počkat, než M. Night Shyamalan uvede do kin další premiéru. Jeho filmy jsou pro nás doslova dar z nebes," vyjádřil se v počátečních fázích projektu David Zucker o tvůrci, jehož Znamení už stihl zparodovat ve Scary Movie 3. Přání se mu splnilo - Shyamalan mezitím dokončil Vesnici.)

Scénář, na němž se vedle tradičního Zuckerova spolupracovníka Jima Abrahamse podílel i Craig Mazin (Scary Movie 3) a Pat Proft (Policejní akademie, Žhavé výstřely), vychází kromě Vesnice hlavně ze Spielbergovy Války světů a remaku japonského hororu Nenávist. Hlavní hrdinkou je opět Cindy Campbellová v podání Anny Faris. Tentokrát se - po vzoru filmu Nenávist - nastěhuje do strašidelného domu, kde pečuje o starou paní. V sousedství žije Ray (Craig Bierko), inspirovaný postavou Toma Cruise ve Válce světů. Oba mladí lidé se do sebe zamilují, klíčící romanci však naruší útok vesmírných příšer, "Tr-iPodů", jež vypadají jako obří digitální přehrávače iPod.

Další parodované filmy se do příběhu dostanou prostřednictvím dějových odboček.Obrazek Cindiny vzpomínky na její někdejší kariéru boxerky dělají prostor pro narážky na Million Dollar Baby. V další epizodě hrdinka přeleze zeď a dostane se do tajuplné Vesnice, kde se spřátelí se slepou dívkou (parodující postavu v podání Bryce Dallas Howard); nevidomou krásku ztělesní Carmen Electra, která si zahrála už v původním Scary Movie a její hrdinka v něm byla zavražděna.Vrátí se také matador parodického žánru Leslie Nielsen a to opět v roli prezidenta Harrise, tak jako ve Scary Movie 3. Chybět nebude ani narážka na dnes již legendární epizodu ze života Toma Cruise, který loni na jaře v televizní talk show Oprah Winfreyové skákal po gauči, bouřlivě vyznávaje lásku své nové partnerce Katie Holmes. Původně se uvažovalo i o tom, že ve filmu se objeví Elisha Cuthbert a Paris Hilton, parodující své role z hororu Dům z vosku; obě herečky však nakonec od tohoto záměru upustily.

ObrazekPoněkud tajuplná je úloha, která ve Scary Movie 4 připadla hvězdě Tarantinových filmů Michaelu Madsenovi. Producenti mu totiž zakázali snímek propagovat v obavách, že jakákoli informace o jeho postavě by mohla diváky připravit o překvapení. "Dělám tam něco, co mě ještě nikdy nikdo dělat neviděl," naznačuje Madsen, který je jinak ke svým komediálním schopnostem nadmíru skeptický. "Já nejsem vtipný. Neumím být vtipný," říká. Podle některých zdrojů paroduje postavu Tima Robbinse z Války světů, muže, který po útoku mimozemšťanů zešílí a ukrývá se ve sklepě.