Jdi na obsah Jdi na menu
 


Simpsonovi si vymyslel Matt Groening během pár minut,ted' už  se tento seriál Obrazekvysílá více než 15 let.Začátky této populární rodinky začaly v šou Tracey Ulmanové,kde byly vysílány pouze 30 sekundové krátké filmečky.Později v roce 1989,producent James L. Brooks,uvedl do televize třicetiminutový snímek:Vánoce u Simpsonovích,protože měl tento filmeček veliký úspěch tak se 14.ledna 1990 uvedla první Epizoda:Bart the genius.Niní jsou Simpsonovi nejdelší seriál všech  dob    

Charaktery

                      Homer: 

                                                                                                                                

Obrazek

 

Je to otec 3 dětí a celkem št'astný manžel.

Popadají ho menší záchvaty vzteku a většinou to odnáší Bart.Pracuje v atomové elektrárně pana Burnse jako bezpečnostní technik,proto možná panu Burnsovi už několikrát chtěli továrnu zavřít kvůli nepořádku a naprostému zneužívání prostředků,např.plutonium jako těžítko.Jednou ho v elektrárně zastoupil kohout a nikdo si toho ani  nevšiml.

                                              

                  Bart

Kluk co má jen plno problémů,splachuje petardy do Obrazekzáchodu,maluje po stěnách nadávky,sesměšnuje se před celou třídou,doma vyvádí nepořádek až to bolí,mohl bych pokračovat do nekonečna.Jenže i on má své srdce a když jde do tuhého,tak umí vždy ukázat že ho má na pravém místě.

                                         Líza:   

Trochu ušprtaná mladší Bartova sestra,neustále dokazuje svoji inteligenci.Ráda hraje Obrazekna saxofon a chtěla by aby z ní byla profesionální saxofonistka.chodí do druhé třídy a je silná vegetariánka.Má osm let,ale přesto je chytřejší než Homer a Bart dohromady.

MARGE:

Manželka Homera a milující matka,ale nemyslete si i ona se dokáže

rozpálit.Je to důvěrihodná hospodyně a poddává se svému okolí.V českém dabingu ji mluví senzační Jiří Lábus,který dokázal i přesto že je opačného pohlaví,vystihnout Margen hlas opravdu skvěle.Obrazek